Realizacje domów Hexa Green
W ciagu kilku ostatnich lat zostało rozpoczętych i ukończonych ponad kilkadziesiąt budów domów pasywnych i niskoenergetycznych. W tym również domu dodatnio energetycznego i samowystarczalnego, a także osiedla deweloperskiego. Grono zadowolonych inwestorów każdego roku powiększa się. Dziękujemy Wam za zaufanie i cieszymy się, że mogliśmy w niewielkim stopniu przyczynić się do spełnienia Waszych marzeń o zamieszkaniu w domu wysoce energooszczędnym.
Zapraszamy do fotorelacji z budów i realizacji domów wg projektów Hexa Green oraz opinii naszych klientów.

Budowa domu pasywnego, dodatnioenergetycznego i samowystarczalnego
Dom samowystarczalny niezależny od dostaw- ców mediów, wyposażony w m.in.:
- dach solarny o mocy 13,7 kWp i dodatkowe magazyny energii
- własną studnię głębinową
- przydomową i biologiczną oczyszczalnię ścieków
-
zbiornik magazynujący wodę do podlewania ogrodu
-
ziemianka do przechowywania produktów spożywczych
Dom z poddaszem o łącznej powierzchni ponad 180 mkw. Na parterze przestronny salon, funkcjonalnie połączony z jadalnią i otwartą kuchnią (wraz z ukrytą spiżarnią). Na poddaszu 4 pokoje, duża łazienka i garderoba.
W stylu nowoczesnej stodoły o minimalistycznej elewacji, fragmentarycznie wykończonej deską opalaną oraz dużymi przeszkleniami na parterze (okno smart-slide o wym. 400x 250, pozostałe 280x 250) od strony południowo-zachodniej. Marzeniem Pani Inwestor jest również ogród w duchu permakultury 🌿
wizualizacje domu HG 06 premium ze zm.
Pozwolenie na budowę otrzymaliśmy 04’25, natomiast rozpoczęcie budowy planowane jest późnym latem br.
Opinia z Google Maps od inwestorki Pani Pauliny:
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Serdecznie polecam Hexa Green Architekt! To było półtora roku współpracy pełnej zrozumienia potrzeb klienta. Adaptowaliśmy projekt HG 06 passive ze sporą ilością zmian. Pani Kamila z cierpliwością i pełnym profesjonalizmem urzeczywistniała nasze wyobrażenie o domu marzeń. Ponadto bezproblemowo i bez żadnych uzupełnień uzyskała w naszym imieniu pozwolenie na budowę, a dokumentacja projektowa jest szczegółowa. Z niecierpliwością czekamy na pierwsze wbicie łopaty!
Budowa budynku wysoce energooszczędnego
Publiczny budynek gminny, który będzie miejscem spotkań oraz wydarzeń kulturalnych mieszkańców. Na południowej połaci budynku dach solarny z fotowoltaiką o mocy 19,5 kWp.
Instalacje energooszczędne: pompa ciepła, wentylacja z rekuperacją oraz ogrzewanie podłogowe.
Imponująca wielkość przeszkleń na południowej elewacji: panoramiczne okno HST o szer. 9,5 m wraz z sąsiednim fix szer. 2,1 m i kolejnym HST szer. 3,7 m (wszystkie okna wysokości 3,2 m), stanowi fantastyczną ramę widoku na Góry Świętokrzyskie.
Główna sala kominkowa o pow. 100 mkw z wysokim sufitem katedralnym oraz nowoczesnym oświetleniem na podwieszanych szynoprzewodach, ściany dekoracyjne z czarno-białymi fotografiami meble z litego drewna dębowego.
Wizualizacja i rysunki techniczne
Zdjęcia z budowy
Budowa ruszyła w latem (06’24 r.), a już po pół roku (01’25 r.) został osiągnięty stan surowy zamknięty (SSZ).
Aktualnie trwają prace wykończeniowe wewnątrz oraz montaż elewacji z kamienia naturalnego w kolorze beżowym z szerokimi opaskami okiennymi. Tak aby zachować lokalny styl architektoniczny, a jednocześnie nowoczesnej stodoły.
Budowa domu pasywnego, dodatnioenergetycznego i samowystarczalnego
Dom samowystarczalny niezależny od dostaw- ców mediów, wyposażony w m.in.:
- dach solarny o mocy 14,8 kWp i dodatkowe magazyny energii
- własną studnię głębinową
- przydomową i biologiczną oczyszczalnię ścieków
- zbiorniki podziemne na deszczówkę
Dom z poddaszem o łącznej powierzchni ponad 200 mkw. Dodatkowo taras będzie przedłużeniem otwartego salonu z kuchnią i jadalnią.. a jednocześnie połączeniem ze strefą prywatnego SPA i basenem.
Zdjęcia z budowy
Budowa ruszyła na wiosnę (04’23), aby już końcem lata móc cieszyć się stanem surowym otwartym (08’23 SSO), dachem solarnym (10’23) oraz stanem surowym zamkniętym, w tym „ciepłym i szczelnym” montażem okien (02’24 SSZ). Aktualnie trwają prace wykończeniowe wewnątrz.
Osiedle domów w zabudowie szeregowej k. Bukaresztu
Realizacja domów pasywnych i niskoener- getycznych na osiedlu deweloperskim.
Osiedle składa się z 4 budynków mieszkalnych (w zabudowie szeregowej), a każdy z nich mieści po 3 mieszkania dwupoziomowe o pow. 130 m². Elewacja budynków wykończona deską elewacyjną oraz grafitową blachą na rąbek.
Budynki zaprojektowane jako wysoce energo- oszczędne, które dodatkowo wykorzystują energię z OZE (odnawialnych źródła energii), bowiem są ogrzewane za pomocą pomp ciepła z GWC (gruntowym wymiennikiem ciepła) oraz zasilane energią elektryczną, wytworzoną ze słońca w panelach fotowoltaicznych. Mieszkańcy będą mogli również korzystać z indywidualnych carport’ów, czyli stacji ładujących auta hybrydowe i elektryczne.
Przewidziano wspólną przestrzeń rekreacyjną w postaci prywatnych ogródków oraz w sąsiedztwie basenu zewnętrznego i placu zabaw.
W trakcie realizacji inwestycji ważny był także aspekt ekologiczny, bowiem w ramach neutralizowania śladu węglowego zostało posadzonych 44 nowych drzew.
Więcej informacji nt. osiedla na stronie internetowej dewelopera.
Zdjęcia z realizacji osiedla
* autorami zdjęć jest deweloper
Wizualizacje / wnętrza
Dom HG Premium passive k. Szczecina
Realizacja domu pasywnego HG 01 passive (ze zmianami) w wersji Premium. Efekt końcowy wygląda imponująco!
Inwestorzy zdecydowali się na elewację drewnianą opalaną ogniem japońską techniką impregnacji #ShouSugiBan w kolorze czarnym. Na dachu zastosowano dachówkę płaską oraz instalację fotowoltaiczną. Planowana jest rownież jej rozbudowa, dzięki czemu dom będzie niemal zeroenergetyczny, a to oznacza, że inwestorzy w przyszłości nie płacą za prąd.
Co równie ważne, dzięki dbałości o detale wykonawcze podczas realizacji, przeprowa- dzony test szczelności budynku dał doskonały wynik 0,16(h-1) [czyli prawie 4x lepszy niż graniczna wartość dla domu pasywnego = 0,6(h-1)]. Więcej opisujemy w >> poście <<
Zdjęcia z realizacji
* autorami zdjęć są inwestorzy
Opinia z Google Maps od inwestora Pana Mateusza:
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Pod koniec roku 2021 nawiązaliśmy współpracę z Panią Kamilą. Zdecydowaliśmy się na zakup projektu HG01 w wariancie pasywnym. Pani Kamila dokładnie dostosowała projekt do naszych potrzeb. Dziś, po wybudowaniu domu i mieszkaniu w nim od ponad roku, mogę z całą pewnością powiedzieć, że ten projekt był strzałem w 10-tkę. Spełnia on wszystkie nasze oczekiwania. Dom jest ciepły zimą i chłodny latem a jednocześnie jest tani w utrzymaniu. Sama budowa przebiegła bez większych trudności. Projekt jest czytelny i szczegółowo przedstawia wszystkie niezbędne detale. Dzięki temu udało się spełnić wymagania dla domów pasywnych. Wszystkim serdecznie polecam współpracę z Panią Kamilą!
Dom HG 01 passive k. Warszawy
Realizacja domu pasywnego HG 01 passive (ze zmianami) na osiedlu deweloperskim.
Budowa została ukończona w dość krótkim czasie, ale jak widać na zdjęciach, zadbano o najmniejsze detale, które tworzą bardzo klimatyczną przestrzeń, zarówno wewnątrz domu jak i w jego otoczeniu.
Dodatkowa instalacja fotowoltaiczna na dachu sprawiła, że dom stał się zeroenergetyczny, co oznacza, że inwestorzy nie płacą za prąd.
Zdjęcia z realizacji
* autorami zdjęć są inwestorzy
Opinia od inwestorki Pani Elżbiety:
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Jesteśmy bardzo zadowoleni z wybory tego projektu. Czuć, że dom jest świetnie ocieplony, bo gdy tylko włączyliśmy ogrzewanie dom szybciutko nagrzał się i trzymał ciepło długo po wyłączeniu. Mieszka się bardzo komfortowo. Polecamy!
Dom HG 03 energo+ k. Warszawy
Realizacja domu niskoenergetycznego HG 03 energo+ (ze zmianami).
Dom zlokalizowany w zielonej otulinie parku. Aby podkreślić fantastyczny widok z salonu zaprojektowano okno HST szer. 6,0 m / wys. 2,5 m, natomiast w przestrzeni sufitu katedralnego dodatkowe okno trójkątne. W kuchni okno również zostało powiększone, tworząc piękną ramę natury… niczym w galerii sztuki 😍
Budowa została ukończona już ukończona, więc niebawem pojawią się kolejne zdjęcia.
Zdjęcia z realizacji
* autorami zdjęć są inwestorzy
Dom HG 01 passive k. Warszawy
Realizacja domu pasywnego HG 01 passive (ze zmianami) po sąsiedzku z Parkiem Kampinowskim.
Projekt dodatkowo obejmował spory budynek garażowo-gospodarczy, gdzie oboje inwestorów mają swoją prywatną przestrzeń do realizacji hobby.
W przydomowym ogrodzie Pani Ania prowadzi wymarzoną farmę kwiatów.
Zdjęcia z realizacji
* autorami zdjęć są inwestorzy
Opinia z Instagrama od inwestorki Pani Ani:
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Dzięki Pani Kamili mamy super piękny i komfortowy dom. Wymarzony dom. Wymarzona bryła. Eko oszczędnie! Poranna kawa lub wieczorne ziółka to moje ulubione momenty dnia na tarasie.
Dom HG 04 energo+ k. Warszawy
Realizacja domu niskoenergetycznego HG 04 II energo+ (ze zmianami) w technologii prefabrykatów keramzytowych.
Wcześniejsza prefabrykacja ścian w znaczący sposób przyspieszyła czas budowy. Zarówno montaż ścian wielkoformatowych jak i dźwigarów dachowych (jako standard w projekcie) zajął tylko 1 dzień.
Inwestorzy zdecydowali się na stolarkę okienną w kolorze jasnoszarym oraz drzwi zewn. w stylu klasycznym, kolorze szmaragdowej zieleni.
Zdjęcia z realizacji
* autorami zdjęć jest wykonawca budowy
Opinia z Aleo od inwestora Pana Adama:
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Firma warta zaufania – Pani architekt bardzo uprzejma i profesjonalna – wielokrotnie (nawet po sprzedaniu projektu) wspierała proces uzyskania pozwolenia na budowę. Bardzo dziękuję za wsparcie w sprawie „wyjątkowego” urzędnika.
Dom HG 04 energo+ k. Lublina
Budowa domu HG 04 energo+ (ze zmianami) w standardzie niskoenergetycznym zrealizo- wana systemem gospodarczym w dużym stopniu przez inwestorów.
Właściciele zdecydowali się na stolarkę okienną i pokrycie dachowe w kolorze grafitowym. W salonie dodano mały kominek typu koza oraz fotowoltaikę na dachu.
Po roku od rozpoczęcia budowy domu, został osiągnięty stan końcowy do zamieszkania.
Zdjęcia z realizacji
* autorami zdjęć są inwestorzy
Opinia od inwestora Pana Grzegorza:
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ „Jeśli miałbym jeszcze raz wybierać projekt i budować dom, to ponownie wybrałbym Hexa Green. Jesteśmy zadowoleni z projektu, który pod względem rozkładu i energooszczędności – poza paroma kosmetycznymi zmianami – idealnie nam odpowiadał, stąd wybraliśmy to biuro, a nie inne. Dla mnie tylko jedna rzecz w projekcie nie była jasna, więc zadzwoniłem do biura po odpowiedź i uzyskałem ją. Dla ekip budowlanych projekt był czytelny i nie zgłaszali żadnych problemów, tak samo jak dla kierownika budowy. W sumie minął niecały rok i możemy już mieszkać!”
Dom HG 06 passive k. Wrocławia
Fotorelacja z budowy domu parterowego z poddaszem HG 06 passive w standardzie pasywnym (ze zmianami)
Po kilku miesiącach od jej rozpoczęcia został osiągnięty SSZ (stan surowy zamknięty), a większość prac została wykonana przez samych inwestorów. Świetny efekt końcowy!
Dodatkowo na dachu została zamontowana fotowoltaika o mocy 9,5 kWp.
Zdjęcia z realizacji
* autorami zdjęć są inwestorzy
Jak widać budowa domu pasywnego czy niskoenergetycznego wcale nie jest trudna!
Szczegółową fotorelację (wraz z merytorycznym komentarzem) z budowy domu wysoce energooszczędnego Hexa Green znajdziesz w naszym autorskim Projekcie Wykonawczym, w którym niemal krok po kroku pokazujemy kluczowe etapy budowy, tak abyś Ty mógł spać spokojnie!